BYT TROJA , 2018


Tato architektonická studie představuje návrh rekonstrukce panelákového bytu 3+1. V současné době je byt užíván ke spolubydlení, v rámci rekonstrukce by se měl transformovat na byt s ložnicí a pokojem pro hosty, který bude do budoucna možné přeměnit na dětský pokoj. Studie si klade za cíl vytvořit plnohodnotné bydlení pro mladou rodinu odpovídající standardům současného bydlení.

 

V bytě je vstupní hala, šatna, spojená koupelna s WC, dvě ložnice a kuchyň oddělená od obytného prostoru posuvnou příčkou. Z kuchyně je vstup na balkon s výhledem na Troju.  Podlahy jsou betonové, pokryté linoleem nebo koberci, betonové stěny jsou omítnuty a natřeny.

 

Navrhli jsme velkorysý obytný prostor, který vznikne odstraněním posuvné stěny a otevře tak místnost výhledu přes balkon na panorama Troji. Kuchyňská linka zůstává částečně oddělená od pobytové obytné zóny stávající nikou, která je využita pro umístění nové vestavné skříně s pračkou, sušičkou a lednicí. V rámci obytného prostoru je také vyhrazen prostor pro pracovnu. Koupelnu oddělujeme od WC. Stávající dveře do kuchyně by měli být rozšířeny na maximální možnou šířku z důvodu lepší manipulace s nábytky. V ložnici je navržena úložná vestavná skříň. Pokoj pro hosty zůstává vybaven stávajícím nábytkem. Na balkon navrhujeme stínění pomocí dřevěných stahovacích rolet a případně popínavou zeleň. Podlahy navrhujeme z litého epoxidu v různých barevných tónech. Na vybraných stěnách navrhujeme přiznat betonové konstrukce s novými přiznanými elektro rozvody.

 zelena web
 04 web
 zelena nadhled web
Pudorys stavajici web
Pudorys navrh web
Pohledy web

© H3T architekti. All rights reserved.